به گزارش بوئین امروز، روح الله عباسپور در گفتگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، با اشاره به ویژگی‌های توافق خوب اظهار کرد: توافق خوب بدین معناست که باید خطوط قرمز رعایت شوند و ما بتوانیم ظرفیت هسته‌ای خود را حفظ کنیم؛ چرا که دشمنان می‌خواهند این ظرفیت را به طور کامل نابود کنند.

وی در ادامه افزود: غربی‌ها علاوه بر از بین بردن ظرفیت هسته‌ای کشور خواهان بازدید از مراکز نظامی و موشک‌های ما هستند که نباید اجازه بازدید و استفاده از موقعیت‌های نظامی را داشته باشند؛ همچنین نباید اجازه دسترسی به بازرسی از دانشمندان هسته‌ای که اخیرا حتی از سوی برخی مقامات نظامی آمریکا مطرح شد؛ به آنها داده شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما باید بتوانیم دستاوردهای هسته‌ای کشور را حفظ کنیم و در صورتی که قرار است محدودیتی اعمال شود؛ محدودیت کوتاه مدت باشد.

وی اذعان کرد: نظر مقام معظم رهبری این است که غربی‌ها در مذاکرات هسته‌ای با محدود کردن بحث هسته‌ای ایران در زمان‌های متناقض ده سال، ۱۵ سال و ۲۵ سال قصد ریشه کن کردن تاسیسات هسته‌ای را دارند؛ همانطور که پیش از انقلاب در بحث صنعت نفت و راه آهن کشور این اتفاق افتاد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه رهبری فرمودند محدودیت را می پذیریم اما باید ظرفیت هسته‌ای حفظ شود گفت: ما باید تاسیسات فردو و نطنز را حفظ کنیم و همراه با آن توسعه و تحقیقات را ارتقاء دهیم که در مقابل برای تحقق آن باید هزینه‌هایی پرداخت کنیم.

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس خاطر نشان کرد: باید اقتصاد و منافع ملی کشور، عزت و کرامت همچنین حقوق هسته‌ای خودمان را در مذاکرات هسته‌ای حفظ کنیم، تحریم‌ها به صورت یکجا یا حداقل در حوزه اقتصادی لغو شوند ضمن اینکه لغو تحریم‌ها مبتنی بر تایید آژانس نباشد.

وی با بیان اینکه به نظر رهبری آژانس انرژی اتمی، عدالتی در بازرسی‌های خود ندارد تاکید کرد: آژانش هسته‌ای استقلال کاری ندارد؛ در حال حاضر ۱۰ سال است که آژانس برای بازرسی به ایران می‌آید با این‌که انحرافی در برنامه‌های هسته‌ای نداریم، اما برنامه ما را تایید نمی‌کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه یک توافق خوب توافقی است که منوط به تایید آژانس نباشد عنوان کرد: تنها راه نجات کشور حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر با جهت گیری که نظام جمهوری اسلامی دارد دنیا تحمل استقلال، اقتدار و تاثیرگذاری ایران اسلامی را در منطقه ندارد.

عباسپور ادامه داد: همه این مسائل در طول ۳۶ سال کشور را با محدودیت و چالش مواجه کرده به طوریکه جنگ نرم، انقلاب نارنجی و فتنه را به راه انداختند و اکنون نیز جنگ اقتصادی را با ما شروع کردند.

وی اذعان کرد: در شرایط کنونی لازم است تا از همه قابلیت‌های کشور بهره بگیریم و با توجه به تاکید رهبری بر درون زایی باید از منافع داخلی نظیر نفت و گاز که پرسودترین سرمایه در دنیاست بهره بگیریم.

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس در ادامه بیان کرد: برای موقیت در این مسیر از شرکت‌های دانش بنیان، نیروهای انسانی جوان و از شرایط و موقعیت جغرافیایی هم چنین از ظرفیت‌های حمل و نقل و گردشگری کشور به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وی در ادامه گفت: طرح های خوبی در کشور ارائه می‌شود که لازمه تحقق آن پیگیری شایسته از سوی مسئولین کشور است.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به اینکه رهبری فرمودند؛ اقتصاد اجتماعی، تقوای اجتماعی می‌خواهد عنوان کرد: بزرگترین مشکل امروز کشور مشکلات اقتصادی است که حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی راهکار برون رفت از این مشکل می‌باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد