به گزارش بوئین امروز به نقل از صبح قزوین، عباسپور در خصوص ماجرای تغییر مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوئین زهرا بیان کرد:  از ابتدای مدیریت آقای امامقلی برای آموزش و پرورش شهرستان بوئین زهرا به وی گفتم که امروز بنای توسعه یافتگی هر کشوری حول محور علوم دانش بنیان، مراکز علمی و پژوهشی و به خصوص نظام آموزشی ما حرکت می‌کند.

عباسپور در ادامه افزود: نظر رهبری این است که اگر شما در حوزه آموزش کشور سرمایه گذاری کردید این سرمایه گذاری برای همه حوزه‌های جامعه کاربرد خواهد داشت؛ اما اگر هر برنامه ای به صورت مجزا مورد توجه قرار بگیرد گستردگی لازم را نخواهد داشت بنابراین سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش خدمت به همه بخش‌های جامعه است.

عباسپور ابراز کرد: رشد و توسعه یک کشور و تربیت نیروی انسانی با محوریت نظام آموزشی است، بنابراین نباید آموزش و پرورش را سیاسی کنیم بلکه باید هدف فقط تعلیم و تربیت باشد؛ در روز اول همهی این موارد را به آقای امامقلی گفتم و یادآور شدم  که اگر سرنوشت تعلیم و تربیت فرزندان مردم تهدید شود، وارد عمل خواهم شد.

وی با بیان اینکه آقای خطیب امامقلی به عملکرد رهبری اشکالاتی وارد کرد گفت: وی می‌گوید من به رهبری این انتقاد دارم که چرا آقای احمدی نژاد را عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام کرده است اما خاتمی را برای این جایگاه تائید نکرد؟ البته وی مباحث دیگری نیز مطرح کرده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین وی مطرح کرده که چندتا دانشجوی بسیجی را به دیدار رهبری می‌برند و بعد می‌گویند دیدار رهبری با دانشجویان؛ شما اگر راست می‌گویید در دانشگاه را باز کرده همه دانشجویان با تفکرات مختلف به دیدار رهبری بروند؛ آنگاه ببینید این دانشجویان به رهبری جانم فدای رهبر می‌گویند یا انتقاد می‌کنند؟!

عباسپور: آقای خطیب امامقلی آموزش و پرورش منطقه را دچار چالش کرده بود

وی با بیان خطای دیگر امامقلی پرداخت و اذعان کرد: اشتباه دیگر وی این بود که در شورای اداری که حضور داشته به امام خمینی(ره) انتقاد کرده که چرا روز شهادت شهید مطهری را به عنوان روز معلم نامگذاری کرده اند؟ در صورتی که بنیانگذار کبیر انقلاب برای حفظ جایگاه و شأن معلمان این اقدام را نمود.

عباسپور ادامه داد: متاسفانه وی از این مدل حرف‌ها زیاد دارد و با مطرح کردن آن آموزش و پرورش منطقه را دچار چالش کرده بود.

عباسپور یادآور شد: سال گذشته در همین ایام گزارشی به وزارت آموزش و پرورش ارائه دادم و آنها برای بازرسی به بوئین زهرا آمدند، رئیس بازرسی کل آموزش و پرورش که معاون وزیر هم هست به همراه حراست این سازمان تحقیقاتی در خصوص سخنان آقای امامقلی انجام دادند و به صحت آن پی بردند.

وی افزود: در جلسه ای که با حضور داود محمدی نماینده مجلس، سالار قاسمی رئیس آموزش و پرورش استان و خودم تشکیل شد وی به حرف هایی که زده بود اذعان کرد و گفت که این صحبت‌ها را مطرح کرده است.

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا عنوان کرد: بازرسی وزارت آموزش و پرورش این گزارش را به سازمان منتقل می‌کند و به صورت شفاهی مطرح می‌شود که آقای امامقلی برکنار شود؛ اما بنابر مصلحت‌هایی که در این سازمان در نظر می‌گیرند وی را تا اسفند سال گذشته نیز در این سمت حفظ کردند.

وی بیان کرد: حجت الاسلام محمدی تاکندی از من خواستند که دیگر موضوع برکناری آقای امامقلی را پیگیری نکنم و پس از دوماه خودش استعفا خواهد داد و نامه ای که برای برکناری وی از طریق آقای تاکندی نوشته شده بود که آقای سالار قاسمی نیز امضا کرد.

عباسپور تصریح کرد: به حاج آقا تاکندی گفتم که شما جزء علمای این شهر هستید اگر مسئولیت شرعی باقی ماندن رئیس فعلی آموزش و پرورش این منطقه را برای تعلیم و تربیت فرزندان این حوزه قبول می‌کنید من دیگر کاری به حضور وی در این منطقه ندارم؛ زیرا به وظیفه خود عمل کرده ام اما در همان جلسه گفتند ما نمی‌توانیم هیچ مسئولیتی را برعهده بگیریم.

عباسپور: برکناری آقای امامقلی جزء مطالبات اصلی وزارت آموزش و پرورش بوده است

عباسپور با بیان اینکه برکناری آقای امامقلی جزء مطالبات اصلی وزارت آموزش و پرورش بوده است تاکید کرد: زمان این برکناری نیز رسیده بود در همین راستا آقای قاسمی که خودشان از موافقین این برکناری بود اقدام به عزل این مدیرش نمود.

عباسپور در خصوص برخی حاشیه‌های این برکناری گفت: در حال حاضر برخی از افراد شکست خورده سیاسی در استان که به منافع سیاسی خود نرسیده اند در فضای مجازی غوغا به راه انداخته اند.

وی در ادامه افزود: این افراد شکست خورده می‌گویند عباسپور با وزیر آموزش و پرورش معامله کرده و امضای استیضاح خود را از وی پس گرفته است تا  وزارتخانه آقای امامقلی را برکنار کند؛ در صورتی که من از ابتدا نامه استیضاح را امضا نکرده بودم تا در شرایط فعلی مجبور به پس گرفتن آن شوم.

این نماینده مجلس ابراز کرد: امروز ما متهم به نداشتن ظرفیت و تحمل و مزاحمت برای فعالیت دولتی‌ها شده ایم ، چون در مسیر اصولگرایی حرکت می کنیم حال اگر از دولت و استاندار حمایت کنیم متهم می‌شویم به معامله کردن و بده و بستان؛

وی یادآور شد: در خصوص مدیرآموزش و پرورش شهرستان بوئین زهرا هم وزارتخانه و هم مدیرکل آموزش و پرورش استان به این نتیجه رسیدند که خطیب امامقلی برای این جایگاه صلاحیت ندارد، این حرف آقای سالار قاسمی است برای همین نامه عزل وی را امضا کرد.

عباسپور در پایان تصریح کرد: برخی‌ها عنوان کرده اند من برای شکستن شاخ اصلاح طلبان با مدیرآموزش و پرورش شهرستان بویین زهرا مخالفت کرده ام؛ در صورتیکه این افراد معلوم الحال شاخی ندارند که بخواهیم آن را بشکنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد