به گزارش بوئین امروز، علی اکبر فلاح سیفی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ضمن اعلام این خبر گفت: سرهنگ حسین آبادی در جمع کارکنان شبکه بهداشت اظهار داشت : اعتیاد به مواد مخدر یکی از معضلات بهداشتی، روانی و اجتماعی جهان امروز است.

فرمانده انتظامی شهرستان ادامه داد : آشنایی انسان با مواد مخدر اعتیاد آور به هزاران سال پیش باز می گردد. اما پدیده اجتماعی اعتیاد تنها یک قرن است که جوامع بشری را دچار مشکل کرده است. دانشمندان معتقدند اعتیاد چیزی فراتر از سوء مصرف اعتیاد آور است. اعتیاد نوعی پدیده زیستی، روانی و اجتماعی است که تمایل به مصرف مواد و عدم توانایی در قطع این عادت تنها  یکی از ابعاد آن است. همچنین ویرانگری های حاصل از آن زمینه ساز سقوط بسیاری از ارزشها وهنجارهای فرهنگی و اخلاقی می شود و بدین ترتیب سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد.

وی درادامه افزود: اعتیاد به مواد مخدر یکی از عوامل اصلی شیوع بیماریهای ایدز و هپاتیت می باشد.مواد مخدر آنچنان آرام و بی صدا بر جسم و روان مصرف کننده مستولی می گردد که هیچ معتادی آغاز اعتیاد خود را به یاد نمی آورد.اعتیاد یا زلزله خاموش سبب تباهی میلیون ها مغز فعال می شود که سرمایه های آینده جامعه بشری بشمار می روند.

حسین آبادی همچنین با بیان اهمیت خانواده ونقش آن در پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد: بیائیدبا محبت و پیوند عمیق پایه‌های خانواده را در برابر اعتیاد ایمن کنیم.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت گفت : شایان ذکر است درابتدای این نشست آموزشی که به همت واحد سلامت روان   با حضور مسئولین وپرسنل شبکه بهداشت ودرمان برگزار گردید دکتر آرش خوشنویس زاده مدیر این شبکه ضمن بیان اهمیت موضوع پیشگیری از اعتیاد ضمن تقدیر از جناب سرهنگ حسین آبادی انتخاب ایشان به عنوان مدیر نمونه  کشوری را تبریک گفته و آرزوی توفیق برای ایشان را از خداوند منان خواستار شد.

 با محبت و پیوند عمیق پایه‌های خانواده را در برابر اعتیاد ایمن کنیم  با محبت و پیوند عمیق پایه‌های خانواده را در برابر اعتیاد ایمن کنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد