به گزارش بوئین امروز، محمد افشار کارشناس مسئول سلامت روان  شبکه بهداشت در این جلسه  به تشریح اثرات منفی اعتیاد بر جمعیت جوان جامعه پرداخت وعنوان نمود:مواد مخدر تاثیر عمیقی بر تمامی افراد و جوامع سراسر جهان دارد.در بعد فردی سلامت، زندگی و امنیت افراد را با خطر روبرو کرده است. در بعد ملی رابطه مواد مخدر با جرایم باعث بروز مناقشات، معضلات اجتماعی، تضعیف دولتها و عقب ماندگی کشورها شده است.

افشار ادامه داد:مواد مخدر به عنوان یک بلای خانمانسوز مطرح است. بحران مواد مخدر در جهان کنونی در کنار بحرانهای دیگر مانند قاچاق اسلحه و انسان، بیماری ایدز و … از جمله مهمترین دغده های بشریت است. با توجه به جهانی بودن معضل مواد مخدر تا کنون موضوع،کتب، رساله های تحقیقی و نشریات متعددی به زبانهای مختلف نگاشته شده است .

درادامه حسین کرمی کارشناس سلامت روان ضمن اعلام مواد مخدر و محرک موجود دربازار ایران به تعریف این مواد پرداخت و اظهار داشت:به هر نوع موادی که مصرف آن ایجاد وابستگی روانی و جسمی در انسان نماید مواد اعتیاد آور می گو یند. به هر نوع موادی که باعث سستی و کرختگی و خواب آلودگی در انسان شود مواد مخدر می گویند. هر نوع ماده اعتیاد آوری جزء مواد مخدر نیست اما هر نوع ماده مخدری میتواند اعتیاد آور باشد . به طور کلی تمام استحصالات گیاه خشخاش که در طبقه بندی انوا ع مواد اعتیاد آور آنها را به نام مواد اعتیاد آور سستی زا می شناسیم جزء مواد مخدر و سایر مواد توهم زا و نیرو زا جزء مواد اعتیاد آور می باشند .

این نشست آموزشی  در محل سالن اجتماعات سازمان هلال احمر و از ساعت ۹الی ۱۱برای جمعی از داوطلبین هلال احمر برگزار گردید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد