۷۷ درصد مشکلات واحدهای صنعتی ناشی از نقدینگی است

به گزارش بوئین امروز به نقل از سایت اطلاع رسانی نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس، روح الله عباسپور در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه استان قزوین که با حضور معاون وزیر صنعت و معدن و جمعی از مسوولان برگزار شد، افزود: حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی در شرایطی که بخشی از اقتصاد کشور تحت تاثیر فشارهای بین المللی و تحریم ها است، امری حیاتی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه رکود اقتصادی یکی از معضلات اقتصادی کشور می باشد، اظهارکرد: برای خروج از رکود باید به تولیدات داخلی اهتمام ورزید.

این مسوول ادامه داد: افزایش حمایت ها از تولید در شرایط امروز کشور که در جنگ اقتصادی با دشمنان بسر می برد، اجتناب ناپذیر و ضروری است.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است به طور حتم می تواند مشکلات تولید کشور را حل کرده و میهن اسلامی را به اهداف اقتصادی خود برساند.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۸ درصد صنایع کشور به طور کامل تعطیل شده و ۳۶ درصد واحدها نیز با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد کار می کنند که باید برای رفع موانع تولید عزم جدی داشت.

عباسپور  در این همایش  اظهارداشت: ۷۷ درصد مشکلات واحدهای صنعتی ناشی از نقدینگی است.

وی بیان کرد: پایداری تولید به صادرات است و ادامه حیات واحدهای تولیدی را ممکن می کند که باید به آن توجه کرد.

عباسپور اظهارداشت: درکمیسیون صنایع برای رفع موانع تولید گامهای خوبی برداشته شده که قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر از آن جمله است که رضایت صنعتگران را ایجاد کرده است.

تامین منابع مالی برای خروج از رکود ضروری است

وی افزود: در بودجه سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه از محل آزادسازی منابع نفتی به تولید اختصاص یافت وسالانه سه درصد اضافه هم پیش بینی شد که امسال به دلیل مشکلات مالی دولت عملیاتی نشد.

نماینده بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل یارانه ها برای حمایت از تولید برای بهینه سازی مصرف سوخت و اصلاح ساختار های اختصاص یافت که امسال ۲۰ درصد ورودی صندوق توسعه کشاورزی، صنعت، حمل و نقل و پنج هزار میلیارد تومان هم از محل یارانه ها برای حمایت از تولید داده شد.

عباسپور گفت: برای خروج از رکود تامین منابع مالی مهم است و تسهیل بازار کسب و کار، بویژه اصلاح نظام بانکی با کاهش سود ضروری است.

مسکن کشور باید فعال شود

وی یکی دیگر از راههای رونق اقتصادی را فعال شدن بخش مسکن دانست و یادآورشد: رونق بخش مسکن می تواند ۴۰۰ نوع صنعت و ۱۲۰۰ زیرگروه شغلی را فعال کند و باید برای تحول و حرکت در این بخش اقدامی اساسی شود.

وی بیان کرد: تعرفه ترجیحی باید مورد توجه جدی قرار گیرد هر چند مذاکرات می تواند بخشی از مشکلات صنعت را در حوزه واردات مواد اولیه، ماشین آلات، برطرف کند اما سرمایه گذاری آرندی هم مهم است که این کار با اتصال به مراکز دانشگاهی محقق می شود.

 ۷۷ درصد مشکلات واحدهای صنعتی ناشی از نقدینگی است

 ۷۷ درصد مشکلات واحدهای صنعتی ناشی از نقدینگی است

 ۷۷ درصد مشکلات واحدهای صنعتی ناشی از نقدینگی است

                                                                                              ۷۷ درصد مشکلات واحدهای صنعتی ناشی از نقدینگی است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد