به گزارش بوئین امروز، حجت الاسلام زرینه امام جمعه بوئین زهرا در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به مراسم های برگزار شده در ماه رمضان گفت: در مهمانی های مرسوم دنیا دستاوردهایی مشاهده می شود. همانند انس و الفت و مهربانی، کسب دانش و تجربه ی یکدیگر، زدودن کینه ها و کدورت ها، برطرف کردن کمبودهای مادی و معنوی و … اما ببینیم در مهمانی خداوند متعال در ماه مبارک رمضان چه آثار و برکاتی برای مهمانان در نظر گرفته شده است؟

وی در ادامه به برکات ماه رمضان اشاره کرد و گفت : اولین و مهمترین برکت این ماه، تقوا و خدا ترسی است که در سایه ی عبادت، تضرع، تهجد، انس با قرآن و پرهیز از خوردن و آشامیدن و دیگر امور مباح برای مهمان خداوند ایجاد می شود که به فرموده ی رسول گرامی اسلام: « الصُّوم جُنهٌ وَ حِصنُ حَصینٍ مِنَ النّار : روزه، سپر است و مانع و قلعه ی بسیار محکمی برای جلوگیری از آتش جهنم »، دومین برکت ماه خدا برای روزه دار، کاستن غریزه ی جنسی است.

امام جمعه بوئین زهرا ادامه داد : دو نیروی شهوت و غضب با نیروی عقل در تنازع و تزاحم به سر می برند، اگر فرماندهی به دست عقل بیفتد، انسان به عنوان خلیفه ی الهی و مظهر جمال و جلال الهی جلوه می کند و خوی و خصلت فرشته ها را به خود می گیرد. اما اگر فرماندهی به دست شهوت و غضب بیفتد، انسان اسیر غریزه ی جنسی می شود و تمام قدرت و انرژی را در این مسیر مصرف می نماید که نهایتی جز حیوانیت و حتی پَست تر از آن نخواهد داشت، اما با روزه در این ماه، غریزه ی جنسی کنترل می شود و مدیریت انسان به دست عقل او می افتد و او را در مسیر انسانیت ارتقاء می دهد. رسول گرامی می فرمایند: « ای گروه جوانان! ازدواج کنید و اگر نتوانستید، روزه بگیرید که روزه، نیروهای جنسی را ضعیف می کند ». کتاب ماه خدا – محمدی ری شهری/ ج۱/ ص۱۴۰ .

وی ادامه داد : سومین برکت مهمانی خدا، حکمت است که روزی روزه دار می شود. از بیان آیه ۲۶۹ سوره مبارکه بقره استفاده می شود که حکمت از هدایای استثنایی خدا به بنده های صالح و سالم خود است که این در سایه ی یک ماه روزه داری و انجام واجبات و مستحبات و ترک گناهان و مکروهات و حتی مباهات در انسان پدیدار می شود. طبق بیان پیامبر رحمت که می فرمایند: « مُن أجاعَ بَطنه، عَظُمَت فِکرتُه وَ فُطِنَ قَلبُه : هرکس شکمش را گرسنه بدارد، فکرش بزرگ و قلبش هوشمند می شود ».

امام جمعه بوئین زهرا گفت: اگر جسم سبک شد، روح و فکر و اندیشه ی انسان، در خلاقیت قرار می گیرد و به حکمت که علم همراه با عمل است، دست پیدا می کند. چهارمین برکت و اثر روزه داری و مهمانی خدا، آسودگی در روز حساب است. ره توشه ی بزرگ این مهمانی، آسایش، آرامش و امنیت در زندگی دنیا و آخرت است. بهترین شاهد بر این ادعا، کاهش جرم و ضایعات و بزهکاری های اجتماعی در ماه مبارک رمضان است که حکایت از یک زندگی آرام و امن را نوید می دهد و همچنین آرامش و آسایش توأم با تمام نعمت های الهی در زندگی ابدی را به ارمغان می آورد. آخرین سفیر الهی، پیامبر اعظم فرمودند: « مَن صامَ یومً فِی سبیلِ الله خُفِّفَ عَنهُ مِن وُقوفِ یومِ القیامَه عِشرینَ سنه : هرکس یک روز از ماه رمضان را روزه بدارد، به اندازه ی بیست سال از توقفش در روز قیامت تخفیف داده می شود ».

نماینده ولی فقیه در بوئین زهرا ادامه داد : اثر پنجم مهمانی خدا، دور شدن از آتش جهنم است که در این رابطه نبی مکرم(ص) فرمودند: « هرکس در راه خدا یک روز را روزه بدارد، خداوند جهنم را به اندازه ی مسافت صد سال از او دور می کند ». و یا در بیانی دیگر فرمودند: « به اندازه ی فاصله ی آسمان ها و زمین های هفت گانه دور می کند » و آخرین و بالاترین برکت مهمانی خدا، دست یابی به شفاعت شفیعان روز قیامت است. حضرت محمد مصطفی(ص) فرمودند: « در روز قیامت، روزه و قرآن از بنده شفاعت می کنند، روزه می گوید: پروردگارا! من او را از طعام و خواسته های دل در روز جلوگیری کردم، پس شفاعتم را درباره ی او بپذیر. قرآن هم می گوید: من او را از خواب شبانه بازداشتم، پس شفاعتم را درباره ی او بپذیر. پس شفاعت هر دو پذیرفته می شود »

در ادامه به دیدار مهم رهبر معظم انقلاب با مسئولان قضائی کشور اشاره شد که این دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با ریاست محترم و مسؤلان قوه قضائیه در ماه مبارک رمضان و به مناسبت سالروز شهادت شهید بهشتی و بزرگداشت ایشان و آیت الله قدوسی برگزار گردید، و ایشان  نکات و تذکرات مهمی به مسؤولان قضایی کشور متذکر شدند که ازجمله مهم‏ترین این نکات می‏ توان به محورهای زیر اشاره کرد: ۱٫ لزوم برنامه محوری در دستگاه قضا؛ ۲٫ ضرورت تنقیح و اصلاح قوانین؛ ۳٫ اهمیت کادرسازی و تلاش برای‏ تربیت و تأمین نیروی انسانی کارآمد؛ ۴٫ حفظ استقلال و تأثیرناپذیری دستگاه قضا؛ ۵٫ لزوم حفظ اقتدار و قدرت دستگاه قضایی کشور؛ ۵٫ تلاش برای قانون‏گرایی و سلامت هرچه بیشتر قوه قضائیه؛ ۷٫ لزوم پیشگیری از جرم؛ ۸٫ تلاش برای کاهش زندانیان کشور و ۹٫ ترویج فرهنگ صلح و سازش در کشور.

موضوع دیگر اشاره به فرا رسیدن مراحل سخت و حساس مذاکرات ایران و غرب درباره ی مباحث هسته ای بود که در این رابطه خطیب نماز جمعه گفت: چالش هسته‏ای دوازده ساله ایران با غرب و گفت‏وگوهای نزدیک به دو سال اخیر، در آستانه ورود به آخرین گام مرحله نهایی است. فشرده شدن، سخت شدن و کُند شدن روند مذاکرات بیانگر حساسیت بالای این مرحله از مذاکرات است. طبیعی است که طرفین مذاکره تلاش کنند در این مرحله تمام توان خود را برای گرفتن امتیاز بیشتر به کار گیرند.
آمریکایی‏ ها با محاسبات غلط، دوقطبی سازی جامعه ایرانی و حتی زمینه ‏سازی برای اعتراضات اجتماعی را هدفگذاری کرده و لذا به موازات مذاکره، فشار و تحریم را همچنان حفظ کرده و نه تنها در مقابل اقدامات جمهوری‏ اسلامی، بعد از مذاکرات ژنو، تحریم را کاهش نداده و یا متوقف نکردند، بلکه ناجوانمردانه تحریم ‏های‏ جدیدی را نیز اعمال و بر برخی شرکت‏ها که وارد تعاملات جدیدی با جمهوری اسلامی شده بودند، جرایم سنگینی تحمیل کردند. به علاوه علی‏رغم تظاهر به توافق سر میز مذاکره، بعد از هر مرحله در فضای رسانه ‏ای‏ مغایر آنچه وعده داده بودند، به طرح مطالبات جدید و زیاده‏ خواهی برآمدند، تا ضمن تخریب تیم مذاکره ‏کننده، به تحقیر جامعه ایران نیز بپردازند. اما این جنگ روانی و شیطنت شیطان بزرگ که با خیانت و یا ساده ‏لوحی جریان غرب‏گرا در داخل ایران همراه بود، تا تصور عدم پایبندی نظام به اصول مذاکره و دیپلماسی و تنها گذاشتن تیم مذاکره ‏کننده را القاء کند، در برخورد با تدابیر و هوشیاری مردم خنثی شد.

حجت الاسلام زرینه اظهار داشت: گرچه آمریکایی‏ ها برای رد گم کنی گاهاً نقش پلیس بد را به طرف فرانسوی سپرده و حتی با چراغ سبز به برخی‏ مخالفان منطقه ‏ای جمهوری اسلامی و در رأس آنان رژیم صهیونیستی و آل سعود تلاش می‏کردند، برخی ‏اعضای ۱+۵ را نیز به بازی گرفته و با پیوند مذاکرات به حل همه ‏جانبه مسائل، تحریک افکار عمومی در داخل کشور را همراه با فشار بیرونی علیه مسؤولین نظام، ابراز داشته‏ اند و سعی کردند تا جمهوری اسلامی را به عقب‏ نشینی ‏وادار کرده و به از بین بردن تمامی دستاوردهای هسته ‏ای و حتی پذیرش بازرسی‏ ها و بازجویی‏ های غیر متعارف و فراتر از پادمان هسته ‏ای راضی کنند، اما بدون دستیابی به نتیجه، تنها به رشد روند بی ‏اعتمادی به آمریکا در جامعه ایرانی و لو رفتن راه کنش‏های سیاسی خود، به نفع انسجام ملی و افزایش هوشیاری سیاسی در ایران اسلامی کمک کردند، به‏ گونه ‏ای‏ که مجلس نیز به کمک دولت آمد و نمایندگان مردم با تصویب طرح حمایت از دستاوردهای‏ هسته ‏ای، پشتوانه‏ ای برای تیم مذاکره ‏کننده مهیا کردند.

بنابراین مذاکرات ۲۰ ماهه تاکنون این نتیجه را داشته که در هر شرایطی جامعه ایران اسلامی؛ ۱- به دام تفرقه و دو دستگی مخالف مذاکره – موافق مذاکره نخواهد افتاد. ۲- تیم مذاکره‏ کننده را مورد حمایت قرار خواهد داد. ۳- آمریکا را مسؤول هرگونه چالش و نافرجام ماندن مذاکرات خواهد دانست. ۴- هرگز از توافق خوب کوتاه نخواهد آمد. ۵- اجازه بازیچه قرار گرفتن اقتدار ملی خود و تحقیر دانشمندان هسته ‏ای و کشف اسرار نظامی خود را نخواهد داد. به علاوه تمامی جناح‏ های سیاسی و مردم کشور ما این تجربه گران‏قدر را دارند که در هر شرایطی وحدت و همدلی‏ لازمه حفظ و تولید قدرت ملی است و قدرت ملی می‏تواند هر مشکل و مسأله‏ای را حل کند، لذا چه به توافق برسیم و چه نرسیم اجازه بگوومگوهای بیهوده و انتقال دشمنی را به داخل نخواهیم داد. مردم ما همچنان آمریکا را دشمن اصلی و شماره یک خود می‏دانند و تغییر این باور هم به رفتار آمریکایی‏ها بستگی دارد که تاکنون غرور و تکبر سران کاخ سفید مانع از شناخت مردم شریف ایران اسلامی بوده است. رفتار هوشمندانه مردم ما در روزهای آینده می‏تواند معیاری برای تصحیح اشتباه محاسباتی دشمن و واداشتن او به احترام به عزت و غرور ملی ایران اسلامی ‏باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد