امام جمعه قزوین با بیان اینکه بی‌تقوایی سبب شده به جای باران، خاک و غبار بر سر ما ببارد گفت: فرهنگ و منش آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مانند اقیانوس شور و تلخ است.

 به گزارش  بوئین امروز به نقل از صبح قزوین، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین با بیان اینکه باید چند نکته در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان کنم اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای شناسایی دارایی‌های بالقوه و استعدادهای مالی و تبدیل سریع آنها به ثروت ملی است تا این ثروت سر سفره مردم آورده شود.

وی در ادامه افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی از خام فروشی پرهیز شود فروش نفت خام به ضرر منافع ملی ماست، زیرا ما محصولات خام خود را به بیگانگان داده و آنها تبدیل به اجناس پخته می‌کنند و دوباره به خود ما می‌فروشند، این ضرر است.

این خطیب نمازجمعه قزوین ابراز کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی شناسایی منابع انسانی و به جای اینکه چشم ما به دشمن باشد به نیروی جوانان خود توجه کنیم؛ اقتصاد مقاومتی به معنای شناخت و عمل به منابع عمومی می‌باشد.

وی ادامه داد: خدای متعال می‌فرماید، قرض الحسنه بدهید تا مال شما افزایش پیدا کند، باید مسئولین و مردم به این موضوع توجه کنند، با داشتن تقوا باران می‌بارد؛ اما ما بی توجهیم که ربا و رشوه بدبختی و فلاکت می‌آورد و این شرایط باعث می‌شود که به جای باران خاک بر سر ما ببارد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با اشاره به موضوع مذاکرات هسته ای بیان کرد: دولت و ملت و رهبری تحریم‌ها را ظالمانه می‌دانند و حرف همه این است که باید به صورت یکجا این تحریم‌ها برداشته شود؛ از سوی دیگر همه ما به دشمنی و زیاده خواهی‌های آمریکا واقف هستیم و می‌دانیم که به هیچ قاعده و قانونی پایبند نیستند.

وی با بیان اینکه مقاومت امروز ما به واسطه تلاش‌های گذشتگان است گفت: ایران اسلامی غنی سازی را از ۴ درصد به ۲۰ درصد رسانده است و این کار آسانی نبوده است، ما کار سخت دستیابی به انرژی هسته ای را پشت سر گذرانده ایم.

عابدینی در ادامه اضافه کرد: اگر کسی گمان کند با اعتماد، سازش و کنار آمدن با دشمن مشکلات ایران حل می‌شود شبیه کسی است که در کنار یک اقیانوس شور و تلخ نشسته است و با یک حبه قند قصد دارد اقیانوس شور را شیرین کند؛ فرهنگ و منش آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مانند همان اقیانوس شور و تلخ است.

وی تاکید کرد: کسانی که تفکرشان این است که با برقراری رابطه با آمریکا معضلات اساسی ما حل می‌شود باید بدانند که این تفکر راه به جای نمی‌برد.

امام جمعه قزوین در ادامه خطبه‌های نمازجمعه این هفته تصریح کرد: برای داشتن تقوا باید اعمال ما خوب باشد و این خوب بودن براسا معیارهای خدایی باشد نه آنچه میل و خواسته ماست؛ یعنی ملاک قبولی افراد مومن ایمان به خدا، قیامت و بهشت و جهنم است.

وی عنوان کرد: اگر خمس و زکات مال خود ندهیم و در رسیدگی به محرومان جامعه خود کوتاهی داشته باشیم؛ خدای متعال باران را از ما دریغ خواهد کرد زیرا با داشتن تقوا برکات الهی نصیب بندگانش می‌شود

 1. ستاره

  الله اکبر
  عین آیه قرآنه:
  و لو ان اهل القری ءامنوا و اتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض…(۹۶ -اعراف)
  و اگر مردم شهرها ایمان آورده و به تقوا گراییده بودند قطعا برکاتی از آسمان و زمین برایشان می گشودیم…
  ما باید اعتقاد و ایمان و تقوایمان را قوی تر کنیم.راه حل مشکلات همینه…در جنگ بدر سپاه ۳۱۳نفری مسلمین باداشتن۲اسب وتعداد کمی زره و…درمقابل سپاه هزارنفری دشمن پیروز شد…این با تفکر مادی قابل ارزیابی نیست…

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد