دکتر نرگس انصاری

استاد دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین

بوئین امروز : روی سخن با کسانی است که گاهی در ارگانهای مختلف کشور ملیونها و ملیاردها هزینه می کنند تا به قول  خود فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه ترویج کنند اما آگاهانه و ناآگاهانه موجبات عادی شدن بی حجابی و بدحجابی در جامعه را فراهم می کنند. و با مردمان پاکی که شاهد کمرنگ شدن ارزشهای انقلاب خود هستند.

زمانی شاهد حضور بازیگران بدحجاب در پرده سینما بودیم که چگونه خط قرمزهای عفاف اسلامی را گذشته و کسانی که باید الگوی جوانان باشند چگونه به جلوه گری در انظار می پردازند، اما دل خوش بودیم که رسانه ملی که مخاطب بین المللی نیز دارد و نماینده رسانه اسلام واقعی و تشیع، هنوز پاسدار حدود الهی و ارزشهای انسانی است.

اما افسوس و صد افسوس که این روزها می بینیم و باور نمی کنیم که چگونه حدود الهی شکسته می شود و زنان گاه با پوشش اما جاذب و رنگارنگ در عرصه تبلیغات به خدمت گرفته می شود و از آن مصیبت بارتر بازیگران زن آرایش کرده و متبرج و با موهای مکشوف در سریالهای تلویزیونی ظاهر می شوند دختران بالغ در تبلیغات و سریالها سربرهنه  به تصویر در می آیند.

براستی آیا نباید به خود بیاییم و بگوییم: به کجا؟

آیا نمی دانید که:

(تلک حدود الله فلا تعتدوها ومن یتعد حدود الله فأولئک هم الظالمون)بقره ۲۲۹

و باز دلسوزانه و با دلی پرخون یادآور شد که:

(إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَهِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ ) نور۱۹

جامعه ما یا قبول دارد که جامعه ای اسلامی است و یا نه اگر نظام جمهوری اسلامی را پذیرفته ایم پس باید حافظ ارزشهای آن باشیم و در برابر اتفاقات جامعه ساکت نمانیم که (اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم)رعد۱۱ که سکوت ما ظلم است به اسلام و صاحب غائب آن و به خوان هزاران شهیدی که برای به پا شدن این نظام از جان خود گذشتند.

برچسب ها :
  1. سمیرا اخش

    با سلام خانم دکتر کاملا درست میفرمایند این خطری بزرگ است برای جامعه اسلامی ما.باید دید آگاه شد و دست ب کار شد. متاسفانه کسی ب فکر نیست

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد