نوسان میزان فوتی‌های کرونایی در قزوین / حداقل ۶ ماه دیگر باید پروتکل‌های بهداشتی را اجرا کنیم
نوسان میزان فوتی‌های کرونایی در قزوین / حداقل ۶ ماه دیگر باید پروتکل‌های بهداشتی را اجرا کنیم

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به صفر شدن میزان فوتی‌های کرونایی استان در ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: با این حال متاسفانه در روزهای اخیر میزان فوتی‌های ناشی از کرونا در استان نوسان‌های زیادی داشته که نشان‌دهنده فاصله زیاد ما تا رسیدن به شرایط امن و ایمن است. وی […]

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به صفر شدن میزان فوتی‌های کرونایی استان در ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: با این حال متاسفانه در روزهای اخیر میزان فوتی‌های ناشی از کرونا در استان نوسان‌های زیادی داشته که نشان‌دهنده فاصله زیاد ما تا رسیدن به شرایط امن و ایمن است.

وی افزایش نامحسوس و چراغ‌خاموش بستری‌های کرونایی را یک هشدار جدی برای مدیریت بیماری کووید-۱۹ در استان دانست و اضافه کرد: بازشدن مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ و افزایش تردد در محیط‌های عمومی و اماکن اداری به گمان عادی شدن اوضاع شرایط شکننده‌ای را برای مدیریت بحران کرونا در استان ایجاد کرده و کادر بهداشتی و درمانی ما را به شدت نگران کرده است.

نامدار همچنین به فاصله ۴ ماهه تا رسیدن واکسن کرونای ایرانی به استان قزوین اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه انجام واکسیناسیون در سطح حداقل ۷۰ درصد افراد کشور می‌تواند شرایط نسبتاً ایمنی را برای عادی‌سازی روند زندگی رقم بزند، بنابراین هنوز حدود ۶ ماه زمان نیاز داریم که به وضعیت مطلوب رسیده و بنابراین حداقل تا تابستان ۱۴۰۰ نیاز به رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی بهداشتی داریم.

ممنوعیت مسافرت به شمال جدی گرفته شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: همین که بعد از یک روز بدون فوتی در روز بعدی ۳ نفر فوتی ناشی از ابتلا به کرونا داریم، نشانگر این مهم است که با اهمال و سهل‌انگاری در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی خیلی زود می‌توانیم به شرایط نارنجی و قرمز برگردیم.

نامدار در ادامه با اشاره به صحبت‌های استاندار قزوین در مورد سختی مدیریت کرونا با وجود مسافران مختلف از استان‌های دیگر تصریح کرد: بدون شک نگرانی استاندار به عنوان ریاست ستاد مقابله با کرونا نگرانی همه ماست و باید موضوع ممنوعیت مسافرت به استان‌های شمالی به ویژه مازندران از سوی مردم و مسئولان به شدت جدی گرفته شود.

وی افزود: شوخی کردن با بحران کرونا اصلاً جالب نیست و باید بدانیم که شوخی گرفتن این موضوع تعداد بستری‌های روزانه کرونایی استان در انتهای آبان‌ماه را به بیش از ۶۰۰ مریض رساند.

انتهای پیام/ش