‌سپاه ‌امنیت پایدار را در ‌مرزهای شمال‌غرب برقرار کرد‌
‌سپاه ‌امنیت پایدار را در ‌مرزهای شمال‌غرب برقرار کرد‌

سرهنگ مهرداد افروزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با تاکید بر اینکه رسالت سپاه پاسداران تنها مباحث نظامی و نظامی‌گری نیست اظهار داشت: ما در حوزه استحفاظی تیپ۸۲ سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین در شمال‌غرب به عنوان مثال منطقه میرآباد که در اصل یکی از بخش‌های اصلی شهر سردشت به حساب می‌آید و وسعت زیادی […]

سرهنگ مهرداد افروزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با تاکید بر اینکه رسالت سپاه پاسداران تنها مباحث نظامی و نظامی‌گری نیست اظهار داشت: ما در حوزه استحفاظی تیپ۸۲ سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین در شمال‌غرب به عنوان مثال منطقه میرآباد که در اصل یکی از بخش‌های اصلی شهر سردشت به حساب می‌آید و وسعت زیادی نیز دارد، موضوع مردم یاری را دنبال کرده‌ایم.

وی افزود: تیپ۸۲ سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین از همان روزهای نخست حضور در شهر میرآباد در زمینه‌های عمرانی چیزی حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کار انجام داده‌؛ بیش از ۱۲ روز دستگاه‌های مهندسی تیپ قزوین از ۸ صبح الی ۸ شب برای لوله‌ گذاری شبکه فاضلاب شهر میرآباد کار می‌کردند که به گفته بخشدار منطقه “کار جهادی کاملا ملموس بوده است.”

افروزی تصریح کرد: اهالی یکی از روستاها به نام روستای مزرعه در زمان برداشت محصول انگور به سبب ارتفاع زیاد و صعب‌العبور بودن منطقه با مشکلات عدیده روبه‌رو بودند که ما ۲ کیلومتر مسیر را طوری با دستگاه‌های مهندسی هموار کردیم که اکنون خودروها نیز به راحتی می توانند از این مسیر تردد کنند.

فرمانده تیپ۸۲ سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اشاره به نمونه دیگری از کارهای عمرانی گفت: در یکی از روستاها با وجود ناهمواری‌های زمین، زمین ورزشی به ابعاد ۷۰ در ۳۰ متر مهیا کردیم که اهالی ۵ روستا می‌توانند از این فضا برای ورزش استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ای که زیرپوشش کمیته امداد بودند و از لحاظ مالی و مسکن در اوضاع نامساعدی قرار داشتند را تحت حمایت قرار دادیم و منزلی به متراژ ۸۰ متر مربع را با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان ساختیم که این طرح در روز سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی توسط فرماندار و فرمانده سپاه پیرانشهر افتتاح شد.

افروزی با اشاره به اینکه روستای دولِتو ۲۰۰۰ متر تا مرز فاصله دارد و نزدیک‌ترین روستای مرزی است افزود: مدرسه این روستا به صورت کانکسی بود؛ بودجه اندک و حتی تجهیزات شوفاژ خانه‌ای هم از آموزش و پرورش دریافت کرده بودند اما هیچ فضایی برای ساخت‌وساز نداشتند که ما ۵۰ درصد کار را به دست گرفتیم، تجهیزات و منابع مالی فراهم آوردیم و مدرسه ساخته شد.

فرمانده تیپ۸۲ سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین عنوان کرد: اصل هدف ما رضایتمندی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی است به همین علت پس از اتمام پروژه‌ها، افتتاح آن‌ها را به مسئولان خود شهر یا روستاهای منطقه می‌سپاریم.

وی افزود: پس از شیوع کرونا و تاکید رهبر معظم انقلاب بر مواسات و کمک مومنانه، ۵۰۰ بسته معیشتی را در مناسبت‌های مختلف از جمله عید غدیر و ماه مبارک رمضان به کمک فرماندهان نواحی سپاه استان قزوین در مناطق مرزی توزیع کردیم.

افروزی خاطرنشان کرد: با مشاهده تلاش‌ها و مجاهدت‌های بی‌دریغ سپاه پاسداران در شهرهای مرزی شمال‌غرب دید مثبتی نسبت به سپاه پاسداران در اذهان مردم منطقه شکل گرفته و ما نیز به عنوان سرباز ولایت توانسته‌ایم در حد وسع و توانمان تلاش کنیم.

افروزی گفت: یگان ما در منطقه شمال‌غرب میهمان است و هر لحظه امکان دارد عملیات تیپ‌۸۲ به جای دیگری منتقل شود لذا تمام کارها را با محوریت مردم بومی، سپاه و ارگان‌های دولتی منطقه به نتیجه می‌رسانیم و سپاه قزوین در این بین نقش تسهیل‌گری دارد.

فرمانده تیپ۸۲ سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین عنوان کرد: اصلی‌ترین هدف حضور تیپ۸۲ سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین در مرزهای شمال‌غرب کشور ایجاد امنیت پایدار و مقابله با گروهک‌های معاند در اقلیم کردستان عراق است.

وی ادامه داد: با توجه به حضور برادران عزیزمان در مرزبانی ناجا، به صورت تلفیقی در کنار ایشان برای ایجاد همین موضوع مهم امنیت پایدار انجام وظیفه می‌کنیم.

افروزی با بیان اینکه ورود مشروبات الکلی به داخل کشور و خروج احسام از کشور اصلی‌ترین موضوعات قاچاق در مرزهای شمال‌غرب است، تصریح کرد: این در حالی است که امسال بیشترین تلاش قاچاقچیان بر خروج احشام بوده به سبب اینکه احشام در اقلیم کردستان عراق به قیمت بالایی به فروش می‌رسد و سود خوبی دارد.

فرمانده تیپ ۸۲ سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: طبق آماری که داریم قاچاقچیان هر جفت گوسفند را ۳ میلیون تومان در ایران خریداری می‌کنند و تا ۱۲ میلیون تومان در عراق به فروش می‌رسانند و ما تنها در محدوده ماموریت خودمان ۸۲۰۰ راس گوسفند قاچاق کشف کردیم.

وی افزود: رژیم غاصب صهیونیستی از سال‌های گذشته نسبت به واردات مشروبات الکلی به داخل کشور در تلاش بوده است که خوشبختانه رزمندگان حاضر در مرزهای شمال‌غرب محکم جلوی این اقدام شوم رژیم جعلی اسرائیل ایستاده‌اند.

انتهای پیام/ش