پیمانکاران طرح اقدام ملی مسکن قزوین تذکر “بی‌کیفیتی” گرفتند
پیمانکاران طرح اقدام ملی مسکن قزوین تذکر “بی‌کیفیتی” گرفتند

علی فرخزاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزویناظهار داشت: براساس بازدیدهای انجام شده توسط نظارت عالیه استان، تذکرات و نکات مربوط به رعایت مقررات ملی ساختمان و لحاظ کردن کیفیت در اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی به پیمانکار مجموع ۴۰۰ واحد توسط اداره کل راه و شهرسازی ابلاغ شده است. وی با بیان اینکه […]

علی فرخزاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزویناظهار داشت: براساس بازدیدهای انجام شده توسط نظارت عالیه استان، تذکرات و نکات مربوط به رعایت مقررات ملی ساختمان و لحاظ کردن کیفیت در اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی به پیمانکار مجموع ۴۰۰ واحد توسط اداره کل راه و شهرسازی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع ۱۲۰۰ واحد مسکونی تخصیصی به کارگزار، ۴۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است، افزود: در این طرح به جهت اهمیت مسائل ایمنی و رعایت مولفه‌های استاندارد در ساختمان سازی از ساختمان های دو طبقه استفاده شده است.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: می‌توانستیم از ساختمان‌هایی با طبقات زیاد نیز استفاده کنیم این در حالی است که پیگیری‌هایی انجام شد تا بتوانیم با اجرای این طرح ضمن کاهش تراکم در مبادی ورودی شهر، سرانه خدمات شهری را نیز ارتقا دهیم.

 ۳۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند 

فرخزاد خاطرنشان کرد: تعداد متقاضیان اقدام ملی مسکن در مرحله چهارم به ۱۷ هزار نفر رسید که این تعداد با حدود ۱۳ هزار نفری که در مراحل قبلی ثبت نام کرده بودند به مجموع ۳۰ هزار نفر رسیده و مراحل پایش و تایید نهایی واجدین شرایط با توجه به ظرفیت استان در حال انجام است.

وی عنوان کرد: اراضی اختصاص یافته به طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف از جمله مهرگان، آبیک، تاکستان، بوئین زهرا، اقبالیه، اسفرورین، بیدستان و محمودآباد ۴۰ هکتار است و در آبگرم، آوج و تاکستان براساس تفاهم نامه‌ای که با اوقاف منعقد خواهد شد همچنین در اراضی فاز۲ مهرگان، اقبالیه و الوند اراضی در حال آماده سازی هستند.

انتهای پیام/ش