نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در کرمانشاه باید تشدید شود
نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در کرمانشاه باید تشدید شود

به گزارش بویین امروز به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا امروز در نشست بررسی عملکرد فعالیت شبکه‌های بهداشتی درمانی استان در راستای اجرای گام چهارم مبارزه با کووید۱۹( طرح شهید سلیمانی)، اظهار داشت: در خصوص قطع و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس جهش یافته انگلیسی، باید از طریق شبکه‌های مجازی، زیرنویس تلویزیون، […]

به گزارش بویین امروز به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا امروز در نشست بررسی عملکرد فعالیت شبکه‌های بهداشتی درمانی استان در راستای اجرای گام چهارم مبارزه با کووید۱۹( طرح شهید سلیمانی)، اظهار داشت: در خصوص قطع و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس جهش یافته انگلیسی، باید از طریق شبکه‌های مجازی، زیرنویس تلویزیون، روزنامه‌های محلی، نصب بنر در سطح شهر حساس‌سازی گسترده صورت گیرد.

وی ادامه داد: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید تشدید شود و با افردی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کند برخورد جدی به عمل آید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: رهگیری افرادی که با فرد مثبت در ارتباط بوده‌اند باید به صورت کامل صورت گیرد و تست رپید جهت بیماریابی برای این افراد انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با کرونا و پیشگیری از اوج گیری مجدد بیماری باید از پتانسیل تمام نیروها در گروه‌های شبکه ‌بهداشت و درمان استفاده شود.

شکیبا افزود: استفاده از ماسک در اماکن عمومی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و تعداد تست‌های رپید در شهرستان‌ها باید افزایش یابد.

وی اضافه کرد: تزریق واکسن کرونا در استان براساس پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت خواهد بود و اولویت واکسیناسیون با افرادی است که در آی.سی.یو بیمارستان‌های کرونا مشغول به خدمت هستند.