تقاضای مخالفان برای دیدار فوری با رئیس جمهوری ارمنستان
تقاضای مخالفان برای دیدار فوری با رئیس جمهوری ارمنستان

– اخبار بین الملل – به گزارش بویین امروز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مخالفان متحد ارمنستان روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای، خواستار ملاقات فوری با “آرمن سارکیسیان” رئیس جمهوری این کشور شدند. جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید) […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش بویین امروز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مخالفان متحد ارمنستان روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای، خواستار ملاقات فوری با “آرمن سارکیسیان” رئیس جمهوری این کشور شدند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

نمایندگان مخالفان از جنبش «حرکت برای نجات میهن» نگران تغییر مواضع رئیس جمهوری ارمنستان در رابطه با امکان برکناری “اونیک گاسپاریان” رئیس ستادکل نیروهای مسلح بوده و قصد دارند با سارکیسیان در خصوص مواضع وی در این رابطه گفت‌وگو کنند.

این در حالی است که روز سه‌شنبه دفتر مطبوعاتی سارکیسیان اعلام کرد که رئیس جمهوری ارمنستان تصمیم گرفته که درخواست مجدد “نیکول پاشینیان” نخست وزیر این کشور درباره برکنار کردن گاسپاریان از سمتش را امضاء نکند. طبق این اطلاعات، سارکیسیان معتقد است که حل و فصل بحران سیاسی فعلی در کشور در رابطه با برکناری رئیس ستادکل ارتش را فوری دانسته و برای حل این مشکل به دادگه قانون اساسی ارمنستان رجوع کرده است.  

دفتر ریاست جمهوری ارمنستان روز گذشته (سه‌شنبه) درخواست مجدد نخست وزیر درباره برکنار کردن گاسپاریان را دریافت کرده بود. ضمن اینکه در همان روز پاشینیان با سارکیسیان دیدار و گفتگو کرد. آنها درباره اوضاع سیاسی داخلی در ارمنستان بحث و تبادل نظر کردند.

تلاش حزب حاکم برای استیضاح رئیس جمهور ارمنستاندیدار رئیس جمهوری ارمنستان با رئیس ستادکل نیروهای مسلحشورای امنیت ارمنستان کشاندن ارتش به مسائل سیاسی را محکوم کرد