شکست آمریکا و عربستان در یمن / مراقب خدعه آمریکایی برای تقویت نفوذی‌ها باشیم
شکست آمریکا و عربستان در یمن / مراقب خدعه آمریکایی برای تقویت نفوذی‌ها باشیم

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین، در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی که از شبکه قزوین پخش می شود، با بیان اینکه اعتکاف، حج و نماز جمعه دارای اشتراکات جدی هستند، اظهار کرد: در حج، گفتن ذکر بسیار مهم است و قرآن می‌فرماید زمانی که مناسک حج را […]

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین، در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی که از شبکه قزوین پخش می شود، با بیان اینکه اعتکاف، حج و نماز جمعه دارای اشتراکات جدی هستند، اظهار کرد: در حج، گفتن ذکر بسیار مهم است و قرآن می‌فرماید زمانی که مناسک حج را به جای آوردید بسیار ذکر خدا بگویید، یعنی خروجی حج باید افزایش ایمان، امید و توکل باشد.

وی تصریح کرد: درباره نمازجمعه هم خدا می‌فرماید، حقیقت، محتوا و معنای نماز جمعه، ذکر است و می باید برای یاد خدا بشتابیم، بنای اعتکاف نیز ذکر است و برای بنای ذکری که هر هفته در جمعه انجام می گیرد، در اعتکاف ما این ذکر را تقویت می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: اعتکاف فقط اختصاص به ماه رجب ندارد بلکه در روایات در دهه آخر ماه رمضان هم سفارش شده است. «ذکر» بین اعتکاف، حج و نماز جمعه مشترک است، تقوا نیز یکی دیگر از موارد مشترک بین این سه عبادت است.

امام جمعه قزوین افزود: در حج، به تقوا سفارش شده است و تاکید شده که بهترین توشه در این سفر معنوی، تقواست و خداوند در قرآن می‌فرماید ای خردمندان تقوا را جدی بگیرید، البته رسیدن به جایگاه انسان متقی کار دشواری است و برای درک تقوا طبق آیات قرآن باید خردمند باشیم و هر کس عاقل‌تر است، قدر تقوا را بهتر می‌داند.

وی بیان کرد: در نماز جمعه نیز امام جمعه مردم را به تقوا دعوت می‌کند در اعتکاف نیز ما به دنبال کسب تقوا هستیم و در این عبادت الهی به دنبال افزایش تقوای الهی هستیم. خدای متعال ما را منع کرده است که با دشمنان اسلام ارتباط بگیریم و به آنها تکیه کرده و به آنها اعتماد کنیم، دشمنان ما کسانی هستند که اراده کرده اند نور خدای متعال را با ابزاری که در دست دارند، خاموش کنند.

آیت الله عابدینی اظهار کرد: دشمنان اسلام از ابتدای جهان تا به امروز هر کدام به طریقی با پیامبران جنگیدند و تلاش کردند که نور الهی خاموش شود اما خدای متعال اراده کرده که نور اسلام روشن بماند، بنابراین این دشمنان که مثل علف‌های هرز بودند آتش گرفتند و از بین رفته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: دشمنان خدا حتی تحمل یکدیگر را ندارند و همیشه با هم در جنگ و ستیز بوده‌اند زیرا کسانی که با خدا از در آشتی وارد نمی‌شوند آرامش و آسایش ندارند.

وی افزود: مخالفت با اسلام هدف مشترک دشمنان الهی است. حال اگر از میان مسلمانان کسانی پیدا شوند که با دشمنان اسلام دست دوستی دهند و دلش با مستکبران باشد خداوند فرموده است که این افراد جزو مشرکان به حساب می‌آیند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: قرآن کریم می‌فرماید کسانی که اهل نفاق هستند و برای دوستی و رفاقت با دشمن عجله دارند و در دل‌هایشان مرض دارند به خدا اعتمادی ندارند و می‌گویند ما می‌ترسیم دشمنان به ما آسیب برسانند اما زمانی که اعتماد به خدا درمیان باشد مومنان پیروز شده اند، در صورتی که با مطالعه تاریخ معاصر شاهدیم که هرکجا ما کوتاه آمدیم و عقب نشسته ایم و ذلت نشان داده ایم دشمن جلو آمده و ما بیشتر دچار مشکلات شده ایم.

آیت الله عابدینی اضافه کرد: اگر منافقین داخلی ما این آیات الهی را می‌خواندند کمی ملاحظه می‌کردند و برخلاف قرآن برای مذاکره با دشمن عجله نمی‌کردند. این افراد کرامت انسانی ندارند و عزت جامعه دینی را زیر سوال می‌برند و تفکرات ضدانقلابی خود را به خانواده شهدا و جانبازان و مدافعان حرم و رهبر معظم انقلاب تحمیل می‌کنند.

وی بیان کرد: اگر ما از خدا و مبانی دینی دور شویم خدای متعال ضرری نمی‌کند بلکه ما دچار آسیب و خسارت می‌شویم و خدای متعال افراد دیگری را جایگزین ما خواهد کرد، ما باید لیاقت نشان دهیم که خدای متعال ما را در جبهه حق قرار دهد، اینکه شاهد بودیم یک زمانی عربستان جبهه حق و مرکز تجلی دین خدا بود اما زمانی که سران این کشور به امریکا و اسراییل تکیه کردند خداوند جبهه حق را از آنها گرفت و ایران اسلامی معدن اسلام و ام القرای جهان اسلام شده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند، استقامت می‌ورزند و خسته نمی‌شوند و فقط خدا و رسول خدا و کسانی که به رسول خدا ایمان آوردند و زکات را در رکوع نماز به جای آوردند را به عنوان ولی خود انتخاب کردند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: امامان ما همه اقامه کننده نماز بوده اند و همه آنها پای زکات ایستاده اند و قرآن کریم هم فقط نمی‌گوید امام علی(ع) در حال رکوع زکات داده است بلکه هر امام دیگری جای امیرمومنان بودند دست سائل را خالی نمی‌گذاشتند.

وی عنوان کرد: طبق آیات الهی که بحث اجرای زکات را در هر شرایطی مطرح می‌کند، باید بدانیم که مردم ما نباید گرسنه بمانند و محتاج دیگران باشند و چشم آنها به دروازه‌های بیرونی باشد تا دشمن به اقتصاد و معیشت آنها فشار بیاورد. اینکه رهبر معظم انقلاب بارها بر تکیه بر توان داخلی تاکید می‌کنند به همین دلیل است، اگر دولت‌ها با رهبری همراهی کنند مثل امروز دچار مشکلات شدید اقتصادی نمی‌شویم.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: صراط مستقیم چهارده معصوم هستند و هرکس ولایت خدا و امیرمومنان و اولادش را بپذیرد یقین بداند که این حزب خداست که در عالم فراگیر می‌شود و هرکس از این مسیر جدا شود دچار شکست و خسران خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به مناسبت‌های تقویمی اظهار کرد: روز امور تربیتی و تربیت اسلامی در پیش است که شهید مطهری و باهنر این یادگار را از خود برجای گذاشتند، ما در سیستم آموزشی به تربیت دینی نیاز داریم تا دانش آموزان را برای مکتب قرآن و دین و سربازی امام زمان(عج) آماده کنیم. این روز را گرامی می‌داریم و امیدواریم توجه مسئولان در این حوزه جدی تر باشد و مراقب نفوذ دشمنان در این حوزه باشند تا عزت و اقتدار اسلامی تقویت شود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: بزرگداشت حکیم سبزواری را داریم، فقیه و دانشمند برجسته ای که زیرساخت‌های فرهنگی و دینی کشور را ایجاد کردند، این عالم بزرگ شارح دعای جوشن کبیر و اسماء الحسنی بود.

وی بیان کرد: روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان مناسبت دیگری است، چقدر امروز مصرف کنندگان ما در برابر دلالان که انصاف را کنار گذاشته اند نیازمند حامی هستند. امروز مصرف کنندگان با مبلغ هنگفت کالاها را تهیه می‌کنند اما دلالان در این میان به قیمت ایجاد زحمت برای تولیدکننده و مصرف کننده و بدون اینکه ذره ای زحمت بکشند درحال دریافت مبالغ هنگفت هستند که نقش قوه مجریه باید دیده شود تا مردم از بحران زندگی و خالی بودن سفره‌های خود نجات پیدا کنند.

آیت الله عابدینی خاطرنشان کرد: تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به فرمان امام و روز احسان و نیکوکاری را در پیش داریم، جا دارد از محسنین جامعه که دلسوزانه به فکر فقرا، نیازمندان و بی سرپرستان هستند قدردانی کنیم، کمیته امداد در استان قزوین به خوبی عمل می‌کند و به جای کمک روزانه به ایجاد اشتغال روی آورده است که اقدام بسیار خوبی است، امیدواریم بزودی مددجویان جامعه ما به امدادگران کشورهای دیگر تبدیل شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: روز گذشته شاهد بهره برداری آزادراه غدیر در کشور بودیم که یک دستاورد خوبی است که به همت مجاهدان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و با مشارکت دولت انجام شد، این جهادگران ۱۵۸ کیلومتر بزرگراه را در مدت زمان مناسب ساختند و بار ترافیکی را از استان‌های قزوین، تهران و البرز کاهش دادند و قزوین را به استان‌های شرقی متصل کردند، این قرارگاه با همت و ‌جهاد توانست کار یک دولت را به انجام برساند.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور امریکا با عربستان به این نتیجه رسیدند که باید کشور یمن را ترک کنند. این مستکبران زمین خورده اند و سرافکنده شده اند، اما می‌گویند ما دیگر نمی‌خواهیم در این کشور بمانیم اما حقیقت این است که در مقابل سیلی‌های قدرتمند یمن مجبور به عقب نشینی شده اند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگر که همه باید به آن توجه کنند این است که سران امریکا به گونه ای رفتار می‌کنند که قصد تقویت نفوذی‌های داخلی را در کشورمان دارند، حال این تقویت شاید با رفع برخی تحریم‌ها یا آزاد کردن بخشی از پول‌های بلوکه شده ما صورت بگیرد، باید مراقب این نیرنگ‌ها و حیله‌ها باشیم، مراقب باشیم که امریکا امروز با این توطئه‌ها در آینده به دنبال چه دشمنی‌های دیگری علیه کشور ماست.

انتهای پیام/س