قزوین اجازه  ورود ۳۰ تن مرغ به البرز را نداد!
قزوین اجازه  ورود ۳۰ تن مرغ به البرز را نداد!

کوروش مرادی، معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: روز گشته ۷۰ تن مرغ در سطح استان توزیع شد این درحالی است که با در نظر گرفتن مصرف ۳۱ کیلوگرم سالانه برای هر نفر، نیاز استان حدود ۲۰۰ تن ارزیابی می‌شود. معاون […]

کوروش مرادی، معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: روز گشته ۷۰ تن مرغ در سطح استان توزیع شد این درحالی است که با در نظر گرفتن مصرف ۳۱ کیلوگرم سالانه برای هر نفر، نیاز استان حدود ۲۰۰ تن ارزیابی می‌شود.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت البرز با بیان اینکه این توزیع مرغ به صورت کنترل شده و با حضور ناظرین انجام می‌شود، بیان کرد: با این تفاسیر توزیع مرغ در بازارهای روز به صورت محدود انجام می‌شود و نیاز البرز را تأمین نمی‌کند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه مرکز توزیع مرغ خودروهای حامل مرغ پلمب و در میان با حضور چند ناظر پلمب باز می‌شود، افزود: جهاد کشاورزی برنامه ریزی کرده است که در روزهای آینده روزانه بالغ بر ۱۲۰ تن مرغ در سطح استان البرز توزیع شود.

مرادی با تأکید بر اینکه استان توانایی تأمین ۲۰ درصد نیاز خود را در تولید مرغ دارد و برای مابقی نیاز استان مجبور به وارد کردن مرغ هستیم، تصریح کرد: برخی از استان‌ها همکاری لازم را نداشتند، روز گذشته استان قزوین جلوی ورود ۳۰ تن مرغ به البرز را گرفت و به کشتارگاه خود برد و اجازه ندادند ۱۰۰ تن مرغ به البرز وارد شود.

وی در رابطه با دلیل استان قزوین برای جلوگیری از ورود مرغ به استان البرز، بیان کرد: این اقدام طبق تدابیری استان آن‌ها بوده است که در نظر دارند ابتدا نیاز خود را برطرف کنند. قزوین یکی از سه استانی است که به البرز مرغ صادر می‌کند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه البرز تولید کننده تخم مرغ و صادرکننده است، گفت: به هیچ وجه البرز در توزیع تخم مرغ جزیره ای عمل نمی‌کند و بهتر است نگاه برای توزیع محصول و تأمین نیاز در کل کشور باشد.

وی در ادامه از کمک بسیجیان اصناف برای نظارت بر بازار شب عید خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر مرغ در بازار بیشتر از ۳۰ هزار تومان نیز به فروش می‌سد اما طبق تدابیری که اندیشیده شد تا چند روز آینده مرغ در البرز ارزان می‌شود.