فارس من|جیم آباد برای ارتقا به شهر باید از حریم شهر رضویه خارج شود
فارس من|جیم آباد برای ارتقا به شهر باید از حریم شهر رضویه خارج شود

به گزارش بویین امروز به نقل از ‌ خبرگزاری فارس از مشهد، مخاطبان سامانه «فارس من» سوژه‌ای را با عنوان « لزوم ارتقاء روستای جیم آباد به شهر و بخش» در این رسانه ثبت کرده و خواستار پیگیری آن شدند. احمد ریواده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه ما در خصوص […]

به گزارش بویین امروز به نقل از ‌ خبرگزاری فارس از مشهد، مخاطبان سامانه «فارس من» سوژه‌ای را با عنوان « لزوم ارتقاء روستای جیم آباد به شهر و بخش» در این رسانه ثبت کرده و خواستار پیگیری آن شدند.

احمد ریواده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه ما در خصوص تقسیمات کشوری فقط پیشنهاد دهنده هستیم، اظهار کرد: در تقسیمات کشوری فرمانداران پیشنهاد می‌دهند و موضوع باید مراحل قانونی خود را در وزارت کشور طی کند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، تشریح کرد: برای ارتقای یک نقطه روستایی به شهر برابر با قانون، یک سری شاخص‌هایی وجود دارد که یکی از این موارد جمعیت روستا است، روستای جیم آباد، شاخص جمعیتی را برای تبدیل شدن به شهر را دارد.

وی تصریح کرد: یکی از شاخص‌های دیگری که ما باید برای آن طرح پیشنهادی بدهیم، شرطی جز شرط جمعیت است، روستای جیم آباد در حریم شهر رضویه قراردارد و باید برای روستایی که به عنوان شهر جدیدی معرفی می‌شود، حریم جدیدی هم تعریف شود، این امر مسلتزم این است که پیش از آن، آن‌ها از حریم شهر مجاور خود خارج شوند.

ریواده با بیان اینکه اقدامات قانون در سال ۱۳۹۹ برای این کار به عمل آمده است و فرایند آن در کارگروه زیربنایی استان انجام شده، ادامه داد: این اقدامات را از طریق فرمانداری پیگیری کردیم و به محض اینکه آن حداقل‌ها برای ارتقای روستا به وجود بیاید حتما طرح پیشنهادی آن را از طریق فرمانداری خواهیم داد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مشهد در پایان خاطر نشان کرد: دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی هم پیش از این به ما و دیگر فرمانداری‌ها اعلام کرده بود که پیشنهادات ارتقای روستاهایی که واجد شرایط هستند را در دست پیگیری برای طی کردن مراحل قانونی قرار دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ما دستورات استانداری را انجام داده و به شورای اسلامی روستاهایی که واجد شرایط بودند اعلام کردیم تا حداقل‌هایی که باید توسط مشارکت‌های مردمی انجام شود، توسط این شوراها صورت گیرد.